O autorkach

Iwona Kaliszewska - absolwentka informatyki UW, Studium Form Fotograficznych w Warszawie, studentka Etnologii na Uniwersytecie Warszawskim. Autorka licznych pokazów slajdów, prelekcji oraz kilku wystaw fotograficznych, artykułów.
Od 6 lat podróżuje po Rosji oraz republikach b.ZSRR - Kaukazie, Azji Centralnej. Z mężem Sebastianem, samotnie, z przyjaciółmi odwiedziła wiele krajów azjatyckich, odbyła kilkanaście dłuższych wypraw przemieszczając się pociagiem, autostopem, piechotą, rzadziej samolotem. Są to wyprawy zarówno o charakterze krajoznawczym, naukowym jak i w roli wolontariusza.
W latach 2004-2005 wspólnie z Karoliną Dulębą organizowała i brała udział w etnologicznych badaniach terenowych w Gruzji i Dagestanie w ramach Koła Naukowego "Etno" Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UW.

Karolina Dulęba - pochodzi ze Skarżyska-Kamiennej, studentka Etnologii na Uniwersytecie Warszawskim. Związana z harcerstwem "Zawisza", pracowała z dziećmi i młodzieżą w charakterze opiekuna i wychowawcy. Jako wolontariusz zajmowała się uchodźcami. Organizowała i prowadziła badania terenowe z zakresu antropologii politycznej w Gruzji i w Dagestanie w 2004 i 2005 roku. Pierwsze doświadczenie dziennikarskie zdobyła współtworząc gazetę "The Daily Żelazko" na zlocie skautów z Europy Eurojam 2003 współredagując dziennik w ponad 16 językach. Autorka prelekcji oraz artykułów o tematyce kaukaskiej.

Kontakt

Iwona Kaliszewska: iwona@tajga.org
Karolina Dulęba: karolina@tajga.org

do góry